TS EN ISO 17100:2015


TS EN ISO 17100:2015, Çeviri Hizmetleri konusunda Avrupa Birliği tarafından kabul edilen bir standarttır ve temel çeviri sürecini kapsamı içine alır. Çeviri hizmetlerinde kalite, güvence ve izlenebilirlik de dâhil olmak üzere hizmetin sağlanmasında uygulanan tüm süreçlere açıklık getiren standardın bir diğer özelliği, hem çeviri hizmet sağlayıcıları hem de çeviri hizmetinin müşterileri için tüm sürece açıklık ve tanımlama getirmesidir. Referans Çeviri Hizmetleri Limited Şirketi kurulduğundan beri uyguladığı yüksek kalitede çeviri hizmetlerini, Avrupa Birliği Standardizasyon Kurulu'nca onaylanan TS EN ISO 17100:2015 kalite sertifikası ile kanıtlamıştır.

TRC00676 belge numarası ile almaya hak kazandığımız bu sertifika, şirket tarafından sağlanan çeviri hizmetlerinin Avrupa Standartlarına uygunluğunu kanıtlar. Referans Çeviri, Turkcert uzmanları tarafından yapılan kalite denetiminden büyük bir başarıyla geçerek, kaliteli hizmet politikasını itina ile sürdürdüğünü belgelemiştir.

Turkcert denetçileri tarafından yapılan kalite denetimi sırasında, denetçilerin dikkatini çeken diğer önemli nokta da firmamızın kalite prosedürlerine yeni başlamamış olması, DIN 2345 uyarınca yıllardır benzeri bir uygulamanın içinde olmasıydı. Ülkemizde, çeviri hizmetlerinde kalite konusunun önemli boyutlarda tartışıldığı günümüzde, tutarlı ve cesur uygulamalarıyla dikkat çeken Referans Çevirinin bu girişimi, ülkemizin yetişmiş insan gücünün tüm Avrupa'da örnek olabilecek bir noktaya geldiğini de simgeliyor.

TS EN ISO 17100:2015

Referans Translation and Localization Center hosts 28 specialized translation professionals and serves international documentation projects of various volumes in more than 200 subjects of expertise for timely delivery in due accordanca with EN 15038 translation services standards.


Subscribe to our newsletter, to follow us.

Contact us